SPF
jaki żel do mycia twarzy - CeraVe

Przegląd

Żel do mycia twarzy stanowi podstawę każdej rutyny pielęgnacyjnej i ten prosty, ale jednocześnie niezbędny produkt przygotowuje skórę na przyjęcie kolejnych produktów w trakcie kroków pielęgnacyjnych. Mimo to kosmetyki do mycia twarzy nie są uniwersalne dla każdego. Ważne jest, aby znać swój konkretny typ skóry i wybrać formułę, która zapewni skórze składniki, których ta potrzebuje, a jednocześnie pomoże uniknąć działań niepożądanych. Czym myć twarz? Sprawdź nasze propozycje!

Dlaczego warto oczyszczać twarz?

Podstawowy cel oczyszczania to usunięcie makijażu, brudu, zanieczyszczeń czy nadmiaru sebum. Jednak ten wstępny krok pielęgnacyjny daje możliwość uzyskania dodatkowych korzyści dzięki konkretnym składnikom, które mogą poprawić ogólny stan zdrowia i wygląd Twojej cery. Jaki żel do mycia twarzy wybrać? Idealna formuła produktu do mycia twarzy w dużej mierze zależy od typu Twojej cery, który może zmieniać się w zależności od pory roku, a nawet wahać się w zależności od wpływu czynników hormonalnych lub środowiskowych (np. podróż do miejsca, do którego klimatu Twoja skóra nie jest przyzwyczajona). Pięć głównych typów cery to: normalna, sucha, tłusta, mieszana i wrażliwa. Dla każdej z nich istnieje kilka opcji oczyszczania, a Ty możesz dokonać wyboru również w oparciu o preferencje związane z konsystencją produktu. 
 

Błędne przekonania związane z oczyszczaniem twarzy

● Oczyszczanie nie jest ważnym krokiem pielęgnacyjnym.

● Jeśli czujesz napięcie skóry po jej umyciu to znaczy, że jest dokładnie oczyszczona.

● Oczyszczanie twarzy więcej niż 2 razy dziennie oraz po wysiłku fizycznym pomoże w pozbyciu się trądziku.

● Nie musisz dopasowywać produktu do oczyszczania twarzy w zależności od pory roku. 

 

Oczyszczanie twarzy może być wyzwaniem. Wybór odpowiedniego żelu do mycia twarzy może okazać się przytłaczający, głównie ze względu na liczbę dostępnych opcji. Jednak znajomość potrzeb swojej skóry znacznie zawęża zakres poszukiwań. Oczyszczanie twarzy to coś więcej niż zwykłe zmywanie zanieczyszczeń, makijażu czy nadmiaru sebum. Ten ważny krok pielęgnacyjny może pomóc w znalezieniu odpowiedzi na potrzeby i problemy Twojej cery. Zwróć uwagę na te podstawowe informacje o typach skóry:

● Skóra normalna: ten typ cery nie doświadcza ani nadmiaru przesuszenia, ani przetłuszczenia, z reguły nie posiada widocznie rozszerzonych porów, trądziku czy problemów z nadmierną wrażliwością.

● Skóra sucha: skórę uznaje się za suchą, kiedy brakuje w niej wody i naturalnych lipidów. Ten typ skóry może mieć szorstką teksturę, widoczne drobne zmarszczki. Charakteryzuje go matowość i brak elastyczności wraz ze zwiększoną wrażliwością i uczuciem ściągnięcia oraz dyskomfortu. 

Sprawdź nasze: kosmetyki do suchej skóry twarzy

● Skóra tłusta: tłusta skóra produkuje zbyt dużo sebum i często zmaga się z rozszerzonymi porami, zaskórnikami, wypryskami i nadmiernym błyszczeniem.

Sprawdź nasze: kosmetyki do cery tłustej

● Skóra mieszana: ten typ skóry charakteryzuje się obszarami przesuszenia i nadmiernego przetłuszczania. Jej koloryt często jest poszarzały, a tekstura w niektórych miejscach szorstka. Mogą pojawiać się rozszerzone pory, zaskórniki otwarte i nadmierne błyszczenie (szczególnie w partiach nosa, brody i czoła).

Sprawdź nasze: kosmetyki do cery mieszanej

● Skóra wrażliwa: Wrażliwe skóry mają tendencję do silnego reagowania na czynniki zewnętrzne, w tym pielęgnację. Do oznak wrażliwej skóry można zaliczyć uczucie szczypania, pieczenia i zaczerwienienia.

 Sprawdź nasze: kosmetyki do cery wrażliwej


 

Typy produktów do mycia twarzy

 

Kiedy już odkryjesz swój typ skóry, znacznie łatwiej jest dobrać odpowiedni produkt do oczyszczania i w większości przypadków wszystko co musisz zrobić, to zapoznać się z informacjami zawartymi na opakowaniu. Zdecydowana większość żelów do mycia twarzy wyraźnie określa rodzaje skóry, dla których są przeznaczone bezpośrednio na etykiecie, więc miej to na uwadze podczas zakupów. Dotyczy to szerokiej gamy dostępnych kosmetyków do oczyszczania twarzy i może się okazać, że wolisz jeden rodzaj rano, inny wieczorem i potencjalnie inną formułę na siłownię lub w podróży. Niezależnie od tego, jaki żel do twarzy wybierzesz, produkt zawierający ceramidy może zapewnić skuteczne oczyszczanie bez naruszania bariery ochronnej skóry.

Żel oczyszczający do twarzy

Żel oczyszczający do twarzy skutecznie usuwa pozostałości makijażu, zanieczyszczenia oraz nadmiar sebum, a te o żelowych formułach zwykle wytwarzają pianę. Żele oczyszczające do twarzy mogą być wzbogacone w dodatkowe składniki o działaniu nawilżającym, jak kwas hialuronowy czy nasz SA Wygładzający żel do mycia z kwasem salicylowym dla łagodnego złuszczania, który będzie bardzo dobrym żelem do mycia twarzy trądzikowej. Pamiętaj jednak, by zawsze wybierać łagodny produkt oczyszczający, który nie pozbawi Twojej skóry naturalnej warstwy ochronnej. Innym produktem o żelowej formule, który również bardzo dobrze sprawdzi się jako żel do cery trądzikowej, jest Oczyszczający Żel do mycia ciała i twarzy. Zawiera niacynamid, czyli witaminę B3, która ogranicza wydzielanie sebum. 

Typy skóry: normalna, tłusta, wrażliwa

 

 

Kremowe emulsje do mycia twarzy

Oprócz skutecznego usuwania resztek makijażu, zanieczyszczeń i nadmiaru sebum, poniższe produkty oferują nawilżające i łagodzące działanie wraz z przyjemną konsystencją. W zależności od kosmetyku, mleczka i emulsje do mycia twarzy mogą wytwarzać pianę lub nie pienić się, a także zwalczać niektóre problemy skórne, jak suchość skóry. W tym wypadku bardzo dobrze sprawdzi się Nawilżająca Emulsja do Mycia z kwasem hialuronowym. Jej łagodna kremowa formuła sprawi, że produkt będzie świetnym wyborem jako żel do skóry wrażliwej. 
Warto pamiętać, że występują również inne składniki zawarte w emulsjach do mycia twarzy, które mogą w skuteczny sposób pomagać w minimalizowaniu objawów trądziku poprzez wykorzystanie takich substancji aktywnych jak np. niacynamid.

 

Typy skóry: Normalna, sucha, tłusta, wrażliwa

 

Pianka do mycia twarzy 

Pianki do mycia twarzy oferują różne rodzaje pieniących się konsystencji. Pianka do mycia twarzy może początkowo mieć żelową lub kremową konsystencję i takie typy produktu, jak nasz Nawilżający Krem-Pianka do mycia gwarantują oczyszczanie z demakijażem, są łatwo zmywalne i pozostawiają skórę gładką i miękką w dotyku. Innym, równie ciekawym

wyborem będzie Nawilżający Pieniący się Olejek do Mycia, który sprawdzi się jako żel do skóry suchej i cery ze skłonnościami do atopii. 

Typy skóry: Normalna, tłusta, wrażliwa

 

Informacje wyświetlone tutaj są przeznaczone wyłącznie do ogólnych celów edukacyjnych i nie powinny, w żadnym przypadku, zastępować profesjonalnej porady medycznej. W przypadku wszelkich pytań należy zawsze zasięgnąć porady wykwalifikowanego personelu medycznego.

 
Message
Download Chrome