SPF

Kwas salicylowy, pierwotnie pozyskiwany z kory roślin takich jak wierzba i wiechlina, od dawna stosowany jest jako środek na różne problemy skórne, takie jak łuszczyca oraz sucha, szorstka i chropowata skóra. Obecnie najczęściej tworzony w laboratorium, kwas salicylowy jest beta-hydroksykwasem (BHA), który pomaga delikatnie złuszczać skórę, pozostawiając ją bardziej miękką i gładką.

Ważne rzeczy, które należy wiedzieć o kwasie salicylowym

  • Każda pielęgnacja skóry (z kwasem salicylowym lub bez) powinna zawierać codzienny krem z filtrem, który należy nakładać codziennie rano, bez względu na pogodę, a podczas dłuższego przebywania na słońcu, co najmniej co dwie godziny. Jednak działanie złuszczające kwasu salicylowego może sprawić, że skóra będzie bardziej narażona na działanie promieni UV, dlatego zaleca się stosowanie dodatkowych środków ochrony przeciwsłonecznej.

  • Delikatnie złuszczające właściwości kwasu salicylowego można znaleźć w preparatach oczyszczających, lotionach, kremach i innych preparatach przeznaczonych specjalnie do pielęgnacji szorstkiej i nierównej skóry oraz łuszczycy. Produkty te, stosowane zgodnie z zaleceniami, mogą pomóc Ci uzyskać gładszą, zdrowiej wyglądającą skórę.

  • Dzięki delikatnemu działaniu złuszczającemu na szorstką i nierówną skórę oraz schorzenia skórne, takie jak łuszczyca, kwas salicylowy ma daleko idące zalety.

  • Właściwa aplikacja jest kluczem do ochrony przed promieniami UVA i UVB. Ważne jest, aby nałożyć odpowiednią ilość kremu z filtrem na skórę przed wyjściem na słońce, a następnie ponawiać aplikację przynajmniej co dwie godziny oraz natychmiast po pływaniu, spoceniu się lub osuszeniu ręcznikiem. Dermatolodzy zalecają stosowanie jednej uncji (lub ilości wystarczającej do wypełnienia szklanki), aby skutecznie chronić całe ciało.2

Message
Download Chrome