SPF

Stosowanie kwasu mlekowego, jako składnika kosmetyków do pielęgnacji skóry sięga czasów starożytnego Egiptu, kiedy to Kleopatra kąpała się w kwaśnym mleku, aby poprawić właściwości swojej skóry. Kwas mlekowy, będący naturalnym produktem ubocznym fermentacji roślinnej i mlecznej (choć obecnie najczęściej powstaje w laboratorium), jest łagodnym alfa-hydroksykwasem, który wspomaga naturalny proces złuszczania naskórka.

Ważne rzeczy, które należy wiedzieć o kwasie mlekowym

  • Wiele produktów z kwasem mlekowym może być stosowanych codziennie, aby poprawić stan szorstkiej, suchej skóry i zachować miękką, gładką skórę, jednak dla pewności należy przeczytać instrukcję użycia.

  • Kwas mlekowy to delikatny, ale skuteczny składnik złuszczający szorstką, suchą skórę w każdym miejscu na ciele, zwłaszcza łuszczącą się skórę na nogach, nierówną skórę na grzbietach ramion, łokciach, kolanach i modzele.

  • Kwas mlekowy jest pomocny w wygładzaniu i zmiękczaniu szorstkiej lub łuszczącej się skóry. Produkty zawierające ten składnik złuszczający mogą być odpowiednie dla skóry suchej i wrażliwej, ponieważ jest to jeden z najdelikatniejszych alfa-hydroksykwasów, a ponadto oferuje korzyści nawilżające.

  • Ważne jest, aby zawsze używać kremu z filtrem o szerokim spektrum działania, aby chronić każdą skórę narażoną na działanie promieni UV. Jednak działanie złuszczające kwasu mlekowego może sprawić, że skóra będzie bardziej podatna na uszkodzenia spowodowane działaniem promieni słonecznych, dlatego zaleca się stosowanie dodatkowych środków ochrony przeciwsłonecznej (takich jak ograniczenie ekspozycji na słońce i ponowne nakładanie kremu z filtrem co najmniej co dwie godziny podczas dłuższego przebywania na zewnątrz).

Message
Download Chrome