SPF
skin streaming na czym polega - CeraVe

Trendy w pielęgnacji skóry ulegają ciągłym zmianom. Bardzo duży wpływ na taką sytuację mają social media. Każdego roku, a nawet częściej mówi się o nowych, nierzadko viralowych sposobach na pielęgnację skóry. Wiele z nich znika równie szybko, jak się pojawia, inne pozostają z nami na dłużej, czego przykładem jest chociażby skin cycling. Choć w social mediach nie brakuje treści edukujących w tym temacie, warto pamiętać, że nie zawsze to co jest „na czasie”, okaże się odpowiednie dla naszej skóry. Obecnie w pielęgnacji króluje minimalizm kosmetyczny, którego przykładem jest nowy trend, skin streaming. Co więcej, to metoda pielęgnacji wspierana przez dermatologów, w której stawia się na jakość, a nie ilość kosmetyków i substancji aktywnych. Zastanawiasz się, czy taka rutyna jest odpowiednia dla Twojej skóry? Sprawdź!

Trendy pielęgnacyjne a kondycja skóry

Pielęgnacja skóry bywa wyzwaniem. Wie o tym każda osoba, która zmaga się z trądzikiem, rozszerzonymi naczynkami czy innymi skórnymi problemami. Jednak nawet osoby, które na co dzień nie narzekają na swoją skórę, mogą mieć problem ze znalezieniem kosmetyków, które rzeczywiście będą dopasowane do jej potrzeb. Wpływ na taką sytuację nierzadko mają media społecznościowe.

Social media to z jednej strony prawdziwa kopalnia inspiracji. Możemy znaleźć tam przydatne informacje dotyczące pielęgnacji czy dowiedzieć się więcej na temat produktów, które nas interesują. To właśnie tam poznajemy nowe trendy. Wiele z nich trwa dosłownie chwilę i szybko odchodzi w zapomnienie, inne cieszą się znacznie większym zainteresowaniem.

Niestety, trendy w kosmetologii w social mediach często wiążą się z zakupem i korzystaniem ze zbyt dużej liczby kosmetyków. Warto pamiętać, że nie każdy trend, pomimo swojej popularności i zadowolenia wielu osób, sprawdzi się w naszym przypadku (czego efektem mogą być np. podrażnienia wywołane zbyt częstym złuszczaniem).

Duża liczba kosmetyków i rozbudowana, wieloetapowa rutyna pielęgnacyjna, która niegdyś posiadała rzeszę fanów, może najzwyczajniej okazać się zbyt dużym obciążeniem dla skóry, szczególnie problematycznej. Wiele osób, często nieświadomie, decyduje się na produkty, które w rzeczywistości nie są odpowiednie dla ich skóry.

Aby zapobiec takiej sytuacji, warto zainwestować w dobry produkt do oczyszczania twarzy, kosmetyk o działaniu nawilżającym i SPF. To zdecydowanie uniwersalne produkty, których potrzebuje każda skóra. Każdy kolejny krok,jak chociażby wybór serum, to opcja dodatkowa, odpowiadająca potrzebom naszej skóry.

Obserwując media społecznościowe można jednak zauważyć, że obecnie coraz większa liczba osób decyduje się na pielęgnacyjny minimalizm, sięgając tylko po takie produkty, które rzeczywiście są niezbędne ich skórze –to właśnie skin streaming w pigułce.

 

Skin streaming – co to jest?

Skin streaming to nowy trend, który podbija serca internautek. Co więcej, zyskał on aprobatę dermatologów i szacuje się, że będzie to jeden z najważniejszych i najpopularniejszych trendów w 2024 roku.

Idea skin streamingu jest naprawdę prosta. Polega na możliwie jak największym ograniczeniu liczby kosmetyków pielęgnacyjnych i korzystaniu tylko z tych, które są niezbędne naszej skórze do zachowania zdrowego wyglądu. Oczywiście, w skin streamingu nie chodzi tylko o możliwie jak największe ograniczenie liczby używanych kosmetyków. Istotne jest to, aby były one dobrane pod kątem indywidualnych potrzeb naszej cery.

 

Najważniejsze założenia skin streamingu to:

  • uproszczenie rutyny pielęgnacyjnej;
  • jakość nad ilość;
  • dobór produktów pod konkretne potrzeby skóry;
  • trzymanie się podstawowej rutyny pielęgnacyjnej.

 

Skin streaming to trend pielęgnacyjny, który łączy w sobie wiele zalet. Po pierwsze jest znacznie mniej kosztowny, niż rozbudowane rutyny pielęgnacyjne, których jak się okazuje, Twoja skóra może wcale nie potrzebować. Po drugie, w prosty sposób możesz wyeliminować z rutyny pielęgnacyjnej kosmetyki, które nie są Ci potrzebne.

Skin streaming zyskuje również aprobatę osób z cerą wrażliwą. Mniejsza liczba nakładanych produktów (i dopasowanych do potrzeb skóry) znacznie zmniejsza ryzyko interakcji zbyt wielu składników aktywnych i wystąpienie podrażnienia.

 

Skin streaming – dla kogo?

Popularne trendy pielęgnacyjne po czasie często okazują się nieodpowiednie dla szerszego grona odbiorców. Czy skin streaming również może być stosowany przez wybrane osoby?

Niewątpliwą zaletą skin streamingu jest fakt, że może być stosowany przez osoby z każdą cerą. Delikatne oczyszczanie, nawilżenie i ochrona SPF, czyli filary skin streamingu to elementy, których potrzebuje każda skóra. Warto jednak mieć na uwadze, że w przypadku skór problematycznych, np. trądzikowych, może być konieczne wprowadzenie dodatkowego kosmetyku, wraz ze składnikiem aktywnym, który będzie odpowiadał jej potrzebom.

 

Jak wprowadzić skin streaming do swojej pielęgnacji?

Skin streaming to trend, któremu przyświeca filozofia „less is more”. Jeśli chcesz wprowadzić go do swojej rutyny pielęgnacyjnej, zacznij od określenia potrzeb swojej skóry. Kiedy dowiesz się, czego potrzebuje Twoja skóra, pozbądź się kosmetyków, które nie są już Ci potrzebne (często są to produkty kupione pod wpływem chwili, które w rzeczywistości nie odpowiadają potrzebom naszej skóry). Wybieraj takie produkty, które rzeczywiście odpowiadają jej potrzebom.

W skin streamingu warto sięgać po kosmetyki wielozadaniowe lub takie, których z powodzeniem możemy użyć zarówno rano, jak i wieczorem. Będzie to chociażby cleanser czy krem nawilżający.

W swojej codziennej pielęgnacji koniecznie trzeba pamiętać o trzech podstawowych krokach, czyli oczyszczaniu, nawilżaniu i ochronie przeciwsłonecznej w ciągu dnia. Zrezygnuj ze zbyt częstego złuszczania i peelingów. Mniejsza liczba warstw nakładanych kosmetyków to także mniejsze ryzyko ewentualnego podrażnienia.
Skin streaming z dermokosmetykami CeraVe

 

Skin streaming – rutyna pielęgnacyjna dla suchej skóry

Sucha skóra jest pozbawiona nawilżenia. Posiadaczki cery suchej mogą często doświadczać dyskomfortu pod postacią napięcia i szorstkości, a nierzadko także pieczenia czy uczucia swędzenia.

Między innymi dlatego podstawą pielęgnacji skóry suchej powinno być zapewnienie jej odpowiedniego poziomu nawilżenia. Jak skompletować poranną i wieczorną pielęgnację dla skóry suchej, wpisującą się w ramy skin streamingu?

 

Skin streaming -emulsja oczyszczająca CeraVe - cera sucha


Podstawą porannej i wieczornej rutyny pielęgnacyjnej powinno być oczyszczanie. W tym celu doskonale sprawdzi się Nawilżająca Emulsja do Mycia CeraVe. To kosmetyk, który nie tylko usuwa zanieczyszczenia i makijaż. To delikatny produkt do mycia twarzy i ciała, który nawilża, wspiera odbudowę bariery ochronnej i pielęgnuje skórę już podczas oczyszczania. Zawiera trzy kluczowe dla skóry ceramidy, kwas hialuronowy oraz technologię MVE, która pozwala na stopniowe uwalnianie składników aktywnych przez całą dobę. To skuteczny w działaniu kosmetyk, który jednocześnie nie podrażnia skóry.

 


W przypadku skóry suchej kluczowa jest codzienna dawka nawilżenia, zarówno rano, jak i wieczorem. Produktem, który sprawdzi się pod tym kątem idealnie, jest Nawilżający Krem do twarzy od CeraVe. Oprócz odbudowujących ceramidów i nawilżającego kwasu hialuronowego w jego składzie znalazł się niacynamid o kojącym działaniu. Dzięki nietłustej konsystencji i niekomedogennej formule krem doskonale nawilża skórę, jednocześnie wspomagając odbudowę jej naturalnej bariery ochronnej.

Skin streaming krem nawilżający CeraVe - cera sucha

 

Skin streaming krem SPF50 CeraVe - sucha skóra

W trakcie porannej rutyny pielęgnacyjnej dla suchej skóry nie należy zapominać o właściwej ochronie przeciwsłonecznej. Krem do twarzy z odpowiednio wysokim filtrem ochronnym skutecznie zabezpieczy ją przed szkodliwym działaniem promieni UV. W tym miejscu polecamy Nawilżający Krem do Twarzy SPF 50 od CeraVe. Kosmetyk ten skutecznie chroni skórę przed wpływem promieniowania UVA i UVB. To wielozadaniowy krem w porannej pielęgnacji, który oferuje szerokie spektrum ochrony przeciwsłonecznej, nawilża i łatwo rozprowadza się na skórze.

 

Natomiast dodatkowym kosmetykiem, w jaki warto wzbogacić wieczorną pielęgnację suchej skóry będzie Nawilżające Serum z Kwasem Hialuronowym. To kosmetyk o żelowo-kremowej formule. Oferuje 24-godzinne nawilżenie, wygładzenie skóry oraz wspiera odbudowę jej bariery ochronnej.

Skin streaming serum nawilżające CeraVe do suchej skóry

 

 

Skin streaming – rutyna pielęgnacyjna dla tłustej i mieszanej skóry

Najczęstszym problemem skóry tłustej i mieszanej jest nadmiar sebum. Sebum to niezbędna składowa bariery ochronnej skóry. Stanowi również pożywkę dla mikrobiomu. Jego nadmierna sekrecja oraz nieprawidłowy skład mogą prowadzić do świecenia skóry, zapychanie porów, podrażnienia skóry - w efekcie do powstawania niedoskonałości.

 
Skin streaming Żel do mycia CeraVe -cera tłusta i mieszana

By temu zapobiec, poranna i wieczorna rutyna pielęgnacyjna dla tłustej skóry i mieszanej powinna opierać się o skuteczne, ale jednocześnie delikatne oczyszczanie. Warto wybrać produkt, który nie narusza bariery ochronnej skóry, jak Oczyszczający Żel do Mycia od CeraVe. To produkt, który skutecznie oczyszcza, usuwa nadmiar sebum, odświeża, a jednocześnie nawilża i koi. Znajdziesz w nim trzy kluczowe ceramidy, kwas hialuronowy oraz niacynamid.

 

Jeśli chodzi o nawilżanie i ochronę przeciwsłoneczną w ciągu dnia, w przypadku skóry tłustej i mieszanej również doskonale sprawdzi się Nawilżający Krem do Twarzy oraz Nawilżający Krem do Twarzy SPF 50. Warto pamiętać, że skóra tłusta oraz mieszana również potrzebują odpowiedniej dawki nawilżenia. Stąd warto wybierać kosmetyki o lekkiej, nietłustej i niekomedogennej formule.

 

Skin streaming Krem nawilżający CeraVe - skóra tłusta i mieszana

 

 

Skin streaming Serum z retinolem CeraVe do skóry tłustej i mieszanej

W przypadku skóry tłustej i mieszanej bardzo ważne jest zapobieganie ewentualnym niedoskonałościom. Dlatego wieczorną rutynę pielęgnacyjną warto wzbogacić w Odbudowujące Serum z Retinolem. Kosmetyk ten zawiera mikrokapsułkowany retinol, który pomaga w odbudowie skóry. Dzięki stosowaniu serum skóra staje się gładsza, zmniejsza się widoczność zmian, porów czy przebarwień potrądzikowych. Oprócz retinolu, serum zawiera trzy kluczowe ceramidy, które odbudowują barierę ochronną skóry oraz łagodzący niacynamid.

Skin streaming – rutyna pielęgnacyjna dla cery trądzikowej

Posiadaczki cery trądzikowej mogą wychodzić z przekonania, że w ich przypadku niezbędne jest korzystanie z dużej liczby produktów w rutynie pielęgnacyjnej. Tymczasem nawet cera trądzikowa może bez problemu korzystać z benefitów, jakie oferuje skin streaming.

 

Krok pierwszy to oczywiście oczyszczanie. Tutaj pora rozprawić się z kolejnym mitem: skóra trądzikowa nie potrzebuje intensywnego oczyszczania przy użyciu silnych substancji myjących. Nie potrzebuje też do tego celu wielu produktów. Kosmetykiem, który sprawdzi się do mycia twarzy w wieczornej rutynie jest Żel myjący przeciw niedoskonałościom z kwasem salicylowym. Dzięki zawartości 2% kwasu salicylowego, jest idealny do codziennego stosowania w celu delikatnego złuszczenia martwych komórek naskórka, które mogą zatykać pory i tym samym przyczyniać się do powstawania niedoskonałości. Żel pozostawia skórę czystą, miękką, gładką i nawilżoną bez uczucia ściągnięcia czy wysuszenia.

Skin streaming żel myjący CeraVe do cery trądzikowej

 

 
Skin streaming CeraVe krem do twarzy z trądzikiem 

Skóra trądzikowa, podobnie jak tłusta, potrzebuje odpowiedniego nawilżenia. To mit, że taki typ cery należy wysuszać i matowić. W ten sposób można doprowadzić jedynie do nasilenia zmian trądzikowych. Nawilżający krem do twarzy z niacynamidem zapewnia jej niezbędne ukojenie i nawilżenie, nie zapychając porów. Cera trądzikowa potrzebuje także wysokiej ochrony przed słońcem –w ten sposób jesteśmy w stanie zapobiec podrażnieniom i nieestetycznym przebarwieniom potrądzikowym. W tym celu po raz kolejny doskonale sprawdzi się Nawilżający Krem do Twarzy SPF 50 o szerokim spektrum ochrony przeciwsłonecznej.

Skóra trądzikowa oprócz oczyszczania, nawilżania i ochrony przeciwsłonecznej wymaga także odpowiednich substancji aktywnych, które zadbają o jej kondycję. Stąd do wieczornej rutyny pielęgnacyjnej warto włączyć Odbudowujące serum z retinolem, które zmniejsza widoczność porów i przebarwienia po trądziku.

Skin streaming Serum z retinolem CeraVe do skóry trądzikowej

 

Jako zwolenniczka prostych rutyn pielęgnacyjnych, cieszę się z popularności trendu skin streaming, który stawiając na minimalizm, zachęca do pozbycia się zbędnych produktów. Nie potrzebujemy kilkunastu olejków, kremów czy esencji, które nie dość, że nie poprawiają stanu skóry, to mogą go pogorszyć, a co więcej wywołać jakieś problemy, np. podrażnienie, zaczerwienienie czy uszkodzenie bariery hydrolipidowej.

Tymczasem naszej skórze potrzebne są 3 kluczowe elementy - oczyszczanie, nawilżanie i ochrona przed słońcem. Dobierając produkty, zwracajmy uwagę na składniki aktywne, które odpowiadają naszemu typowi i stanowi skóry. Warto też dodać do rutyny składnik specjalny, np. antyoksydant lub retinol, w zależności od wieku i problemów skórnych. Polecam sięgać po dermokosmetyki, które są sprawdzone i bezpieczne.


– podkreśla dr n. med. Agnieszka Bańka-Wrona, dermatolog

 

Skin streaming – podsumowanie

Popularność trendów w pielęgnacji skóry ulega ciągłym zmianom. Niestety, nie wszystkie są warte uwagi lub odpowiednie dla każdego typu cery. Są jednak i takie, które mogą przynieść naszej skórze wiele korzyści. Takim trendem jest właśnie skin streaming. Mniejsza liczba kosmetyków w pełni dopasowanych do potrzeb Twojej skóry sprawi, że Twoja cera na nowo odzyska zdrowy i promienny wygląd.

Bibliografia

Message
Download Chrome